يکشنبه, 1 بهمن 1396
عنوان : اولین كنفرانس بین‌المللی آب مجازی
زير عنوان : رییس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران، از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی در فروردین ماه سال آینده در تهران خبر داد.
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ 
ساعت : ۲۰:۳۶:۱۹
منبع خبر : روابط عمومي و امور بين‌الملل موسسه تحقيقات آب

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

رییس مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران، از برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی در فروردین ماه سال آینده در تهران خبر داد.
محمدحسین شریعتمدار با اعلام این خبر، گفت: سیاست تجارت آب ‏مجازي ظرف دو دهه اخير در جهان مطرح شده است که در صورت توافق و بکارگیری آن می‌تواند تقاضای آب و امنیت غذایی را در سطح کشورها و جهانی بهبود بخشد.
شریعتمدار که ریاست کمیسیون آب، محیط‌زیست و اقتصاد سبز اتاق ایران را برعهده دارد، در گفت‌و‌گو با روابط عمومی اتاق تهران، افزود: این کنفرانس به دنبال آن است با معرفی تجارت آب مجازی و بحث در مورد چالش‌ها و در نتیجه بررسی و معرفی ایده، راه‌حل‌هایی برای مقابله با مشکلات بحران اب در سطوح حوضه، ملی، منطقه‌ای و جهانی ارائه کند. وی با اشاره به مشارکت اتاق ایران با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو و نیز همکاری سازمان‌‌های بین‌المللی از جمله فائو، یونسکو، شورای جهانی آب و یاسا در برگزاری این کنفرانس، گفت: به این گردهمایی، کارشناسان مطرح بین‌المللی در حوزه آب و محیط‌زیست دعوت شده و سخنرانی خواهند داشت و مقالات تخصصی نیز معرفی و ارائه خواهد شد. ايشان با اشاره به محورهای تببین شده این کنفرانس بین‌المللی، تصریح کرد که برگزارکنندگان این کنفرانس در تهران به دنبال آن هستند تا نقشه راه آب مجازی برای کشور را طرح‌ریزی کنند. به گفته شریعتمدار محورهای این کنفرانس شامل موارد زير مي‌باشد:
ـ آب مجازی و امنیت غذایی
ـ نقش تجارت آب مجازی در پاسخ به بحران آب و اثرات تغییر اقلیم
ـ مفهوم اولیه تجارت آب مجازی، چالش‌های اخیر و ضرورت‌های آن
ـ تجارت آب مجازی، شیوه‌ها، ابزارها، زیرساخت‌ها و استانداردها
ـ و نقشه راه آب مجازی برای کشور میزبان
شايان ذکر است که اولین کنفرانس بین‌المللی آب مجازی، 26 و 27 فروردین ماه 1396 توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار خواهد شد.
سایت این رویداد نیز به آدرس زیر فعال است و علاوه بر پذیرش مقالات از متقاضیان حضور در کنفرانس نیز ثبت‌نام می‌کند.

virtualwaterconf.com

پوستر نمايشگاه

تاريخ‌هاي تمديدشدهبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0